środa, 22 lutego 2017

Kickstarter : Luty

Luty ma się już bardzo dobrze, a i na Kickstarterze znaleźć można kilka ciekawostek. Właśnie sukcesem zakończyła się akcja polskiego tytułu SUPERHOT, a ja zapraszam na zestawienie trzech innych tytułów, których kampanie wciąż trwają. W tym miesiącu nie trafiłem na żadne 'perełki' które chciałbym sam posiadać, jednak wybrałem trzy moim zdaniem najciekawsze tytuły, a przynajmniej te które najbardziej rzuciły mi się w oczy. Warto od razu zwrócić uwagę iż w tym miesiącu 'łowy' nie były zbyt pomyślne i najprawdopodobniej dwa z trzech tytułów ostatecznie nie zostaną wydane.

Na pierwszy ogień trafił Land of Zion ECG (expandable card game). Jest to gra karciana przeznaczona dla dwóch do ośmiu graczy podzielonych na dwie drużyny.

Do dyspozycji graczy oddano 70 unikalnych postaci podzielonych na 7 różnorodnych klas, a każda z nich posiada swoją rolę na planszy. Wraz z postaciami łączone są 'karty zdolności' (Ability Card) również dopasowane do każdego z bohaterów jakim uczestnikom rozgrywki przyjdzie pokierować. Ciekawym rozwiązaniem wydaje się być notowanie wszystkich aktualnych statystyk postaci na specjalnie przygotowanych do tego kartach (Stat Sheet) . 

Podczas rozgrywki, gracze będą rozgrywać przemienne rundy mając na celu pokonanie swoich rywali, a będą dokonywać tego głównie poprzez zagrywanie kart z talii 140 'kart surowców' (Resource Deck) gdzie znajdą przede wszystkim 'kamienie' podzielone na różne żywioły, które będą służyć do aktywowania zdolności specjalnych.

Ilość postaci, zdolności specjalnych oraz możliwości tworzenia niemal dowolnych 'drużyn' tychże postaci pozwala przypuszczać, że każda rozgrywka będzie zupełnie inna i niepowtarzalna. 

Wsparcie tego tytułu wraz z wysyłką wiąże się z wydatkiem 64$ (ok. 260zł ). Biorąc jednak pod uwagę, że do końca akcji pozostało około jednego dnia, a tytuł wciąż nie został ufundowany... możliwe iż nie doczeka się tego. Z akcją można lepiej zapoznać się pod >tym< adresem.Exosphere - The Card Game jest drugim spośród trzech tytułów. Przeznaczona dla dwóch graczy kosmiczna karcianka pozwoli wcielić się w jedną z dwóch frakcji i dowodzić swoim 'statkiem-matką'. Celem uczestników będzie oczywiście zniszczenie statku rywalizującej frakcji. W tym celu będą zagrywać karty różnych mniejszych statków zarówno do atakowania jak i obrony. 

Z jednej strony tytuł zdaje się nie wyróżniać niczym nadzwyczajnym w swych mechanikach, a dwie frakcje i ograniczona ilość kart nie wróżą również dobrze na regrywalność... z drugiej jednak wciąż mi osobiście brakuje tytułu w tym gatunku, więc stąd znalazł się on na liście w lutym.

Niestety dosyć zaporową jak na taki tytuł jest również cena. Wraz z wysyłką wynosi ona 53funty (blisko 270zł). Tak samo jak w wypadku pierwszego tytułu, okazuje się iż nie jest to najbardziej popularny tytuł na Kickstarterze i znajdując się 9 dni przed końcem akcji nie zebrał nawet połowy z minimalnej kwoty. Z jednej strony szkoda, z drugiej może to i dobrze.Ostatni tytuł na szczęście w przeciwieństwie do dwóch poprzednich jest bardzo popularny. Co tu jednak się dziwić, skoro jest nim kolejna edycja Munchkina? Tym razem w Shakespearowskich klimatach.

O grze tej dużo pisać nie trzeba. Munchkin doczekał się już wielu edycji (m.in. zombie, Cthulhu, apokalipsa czy Conan).
W każdej z nich ogrom złośliwej rywalizacji, zdobywania skarbów i walki z potworami idealnie pasującymi i żartującymi z tematyki wokół której wydanie zostało stworzone. 

Podstawową wersję gry bez wysyłki można otrzymać już za 20$ (około 80zł) , jednak oczywiście najbardziej opłacać się będzie zdobycie co najmniej wersji z dodatkami odblokowanymi podczas akcji za 35$ (nieco ponad 140zł). Do zapoznania się z akcją, oraz dodatkami jakie niesie ze sobą wsparcie wyższą kwotą zapraszam pod >ten< adres.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz