piątek, 9 grudnia 2016

Unboxing : 7 Cudów Świata Pojedynek


7 Cudów Świata było (i wciąż jest) grą wydaną w 2010 roku, która wciąż znajduje się dosyć wysoko w rankingu BGG. W roku 2015 tytuł ten został przeniesiony z modelu wieloosobowego na ten przeznaczony dla dwóch graczy. 7 Cudów Świata : Pojedynek zdołał nie tylko dorównać swojemu poprzednikowi, ale na chwilę obecną również znacznie go wyprzedzić znajdując się w top 10 rankingu. Zapraszam do zajrzenia co skrywa pudełko tej gry.


Po otwarciu opakowania, nie było zaskoczeniem zobaczyć instrukcję znajdującą się na samym wierzchu. Niezbyt długa, za to pełna wszelkich wyjaśnień z przykładami i ilustracjami pozwala nawet podczas rozgrywki na szybkie przypomnienie lub sprawdzenie zapomnianych szczegółów w rozgrywce. Bardzo przydatnym mogą okazać się również jej ostatnie strony zawierające opisy żetonów postępu, skład kart w poszczególnych epokach czy objaśnienie bonusów płynących z wybudowanych cudów.


Nie mniej przydatną podczas pierwszych (i nie tylko) rozgrywek okazała się być również dwustronna karta zawierająca podsumowanie zasad na której przede wszystkim jeszcze szybciej niż w instrukcji znajdziemy opisy żetonów, symboli i rozłożenie kart w poszczególnych epokach.

Pod wymienionymi powyżej elementami, w pudełku znajdujemy dwie wypraski z żetonami monet, postępów oraz znacznikami militarnymi wykorzystywanymi podczas rozgrywki.Większość, a w zasadzie niemal cała gra będzie opierać się oczywiście na kartach, jednak istnieje sposób wygrania poprzez drogę militarną. Postęp na tej ścieżce zaznaczany jest na specjalnie przygotowanej małej planszy. Na niej również wykładane będzie pięć losowych żetonów postępu.


Do zaznaczania przewagi posłuży specjalny pion Konfliktu.
W końcu pod notesem do zaznaczania punktacji (lub od razu zwycięstwa w wypadku dominacji militarnej/naukowej) znajdujemy zestaw kart podzielony na cztery talie (trzy epoki oraz Gildie dołączane do ostatniej z nich). Łącznie kart znajdziemy nieco ponad 70 i nie wszystkie z nich wykorzystywane są podczas rozgrywki więc ostatecznie gracze nie wiedzą co dokładnie ich czeka podczas gry.
Wspomniany notes jest dosyć gruby i pozwala notować wiele partii w Pojedynek, szczególnie jeśli darujemy sobie notowanie zwycięstw militarnych i naukowych podczas których zaznacza się jedynie jedno z pól wskazując wygraną stronę.
Oczywiście nie mogło zabraknąć i tytułowych Cudów. W pudełku znajdujemy ich na szczęście nieco więcej niż 7, a mianowicie 12 z czego podczas każdej rozgrywki losowane jest 8 z nich.

A tak wszystko reprezentuje się już w pudełku. Wypraska idealnie została przygotowana na wszystkie elementy, dzięki czemu nic nie lata po pudełku.Brak komentarzy:

Prześlij komentarz