środa, 18 stycznia 2017

Kickstarter styczeń


Zapraszam na kolejny przegląd Kickstartera. Tym razem w moje oczy wpadły cztery tytuły które wam krótko przedstawię. Dwa z nich są typowymi wielkimi ameritrashami, dwa kolejne natomiast pozwalają na nieco 'luźniejszą' (i tańszą) rozgrywkę.Pierwszym tytułem jest chyba niemal już tradycyjnie jakiegoś rodzaju ameritrash z figurkami. Day Night Z jest tytułem przeznaczonym dla maksymalnie czterech graczy i wedle zapowiedzi autorów ma przede wszystkim stawiać na aspekty psychologiczne i problem przeżycia w świecie zombie. W skład rozgrywki poza trybem 'survival' polegającym najprawdopodobniej po prostu na jak najdłuższym przeżyciu, autorzy zapewnili rozbudowaną kampanię posiadającą trzy różne zakończenia.


Co przede wszystkim przykuło moją uwagę w tym tytule? Poza modularną planszą składającą się z 10 dwustronnych kafli, w pudełku otrzymujemy dwustronną mapę miasta, mapę świata po której będziemy podróżować pomiędzy 'przygodami', a także mapę naszego obozu. Ciekawym może okazać się również system dnia/nocy wprowadzający zmiany w rozgrywce.


Kluczowa rozgrywka będzie polegać na eksploracji miasta (na jego planszy), jednak w momencie gdy dojdzie do jakiegoś zdarzenia, bądź poszukiwacze postanowią eksplorować konkretny budynek, rozgrywka przeniesie się na układaną z kafli mapę. Z akcją można lepiej zapoznać się pod >tym< adresem. Do jej końca pozostało w chwili obecnej jeszcze 25 dni, a wsparcie tytułu wiąże się z wydatkiem około € 108 (ok. 470zł).Pozostając w mechanice modularnego budowania planszy oraz figurkowych ameritrashy, kolejny tytuł wprowadza nas do świata który na szczęście (bądź niestety) w przeciwieństwie do poprzedniej tematyki zombie, nie jest aż tak często wykorzystywany (przynajmniej ja nie spotkałem się z taką ilością gier w tych klimatach jak w klimatach zombie).The World of SMOG : Rise of Moloch przenosi od dwóch do pięciu graczy w wiktoriańskie klimaty steampunku. Semikooperacyjny tytuł po jednej stronie stawia gracza starającego się jako "The Cult" obsadzić u władzy rząd umarłych, reszta graczy natomiast ma za cel uniemożliwić mu dokonanie tego.


Rozgrywka podzielona została na 6 rozdziałów ("Chapters"), a każdy z nich ma swoje unikalne cele i zadania do wykonania. Wedle autorów każda walka, wybrana ścieżka, przydzielona umiejętność czy aktywowane wydarzenia mają zmieniać to jak toczyć się będzie rozgrywka, dzięki czemu każde podejście do rozgrywki ma być nieco inne i zapewnić pełnię wrażeń.

Z akcją można lepiej zapoznać się pod >tym< adresem. Wsparcie tytułu wiąże się z wydatkiem około $115 (około 470zł). Do końca akcji na chwilę obecną pozostało 15 dni.


Kolejny tytuł również posiada co prawda modularną planszę, jednak zupełnie inną niż dwa przedstawione wcześniej tytuły. 

Sub Terra przenosi graczy (jednego do sześciu) w podziemia. Gra przedstawiana jest jako kooperacyjny horror. Gracze mają na celu uciec z podziemnej sieci jaskiń zanim zgasną ich latarki. 

Na drodze wędrowców staną liczne przeszkody w postaci podtopień, niebezpiecznych gazów , wstrząsy czy zawalenia części jaskiń. Największą przeszkodą czy utrudnieniem jednak jest uciekający ciągle czas, z jednej strony gracze muszą sobie pomagać w omijaniu przeszkód, z innej natomiast powinni jak najszybciej znaleźć wyjście czyli się rozdzielić.

Z akcją można zapoznać się lepiej pod >tym< adresem. Do końca pozostało jeszcze 29 dni. Wsparcie tytułu wiąże się z wydaniem w najtańszym wariancie £29 (niecałe 150zł). Istnieje jednak możliwość rozbudowania tytułu o trzy dodatki czy figurki zastępujące meeple.Tao Long jest tytułem przeznaczonym dla dwóch graczy. Każdy z nich ma do dyspozycji swojego smoka którego ruchami będzie kierował przemieszczając go po planszy oraz atakując i blokując swego rywala. 

Gra wygląda na prawdę bardzo dobrze, podobnie mechanika z jednej strony bardzo prosta, pozwala na szybką rozgrywkę dzięki czemu tytuł może okazać się genialnym fillerem na wolne chwile.

Z akcją można zapoznać się pod >tym< adresem. Do końca zbiórki pozostało 16 dni, a wsparcie wiąże się z wydatkiem około 25 (109zł).


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz