sobota, 19 grudnia 2015

Unboxing : Zombicide Black Plague


Zombicide Black Plague jest kolejnym tytułem wydawnictwa Guillotine Games sięgającym do popularnej już serii planszówek o zombie. Tym razem twórcy gry, którymi są Raphael Guiton, Jean-Baptiste Lullien oraz Nicolar Raoult z czasów współczesnych znanych z poprzednich serii, przenoszą nas do średniowiecza wzbogaconego o magiczne elementy fantasy. Co jednak znajdujemy w pudełku?Po otwarciu ciężkiego pudła możemy szybko zauważyć, iż wypchane jest ono po brzegi. Na samym wierzchu w swoje ręce dostajemy grubą, ponad 50 stronicową instrukcję zawierającą nie tylko wszystkie potrzebne zasady rozgrywki, ale i podstawowe scenariusze jakie przyjdzie nam rozgrywać. 

Sama instrukcja kończy się na stronie 37 co i tak jest obfitym materiałem z którym przyjdzie nam się zapoznać przed rozgrywką. Posiada jednak wiele dużych grafik ułatwiających zapoznanie się ze wszelkimi regułami jak i przyspieszającymi nieco samo przebrnięcie przez tekst. Ostatnie strony poświęcone są na dziesięć scenariuszy, w tym jeden wprowadzający oraz bardzo szczegółowy opis cech z jakimi przyjdzie nam się spotkać.  


Pod instrukcją znajdujemy mniejsze pudełko w którym zostały umieszczone karty wykorzystywane do gry, specjalne podstawki będące ulepszonym rozwiązaniem starych kart postaci znanych z poprzednich części, figurki bohaterów oraz części zombie. Znajdziemy tam również kości do gry, wskaźniki w sześciu kolorach oraz okrągłe podstawki pod figurki graczy ułatwiające szybkie rozpoznanie bohatera.  
Wszystkie karty w sposób bardzo łatwy mogą zostać umieszczone i zdjęte z podstawki co jest znaczną poprawą w stosunku do jednolitych kart ze wcześniejszych Zombicide gdzie karty często się ślizgały, oraz kładliśmy je jedne na drugiej co utrudniało szybką wymianę ekwipunku. Teraz uległo to znaczącej poprawie.Do swej dyspozycji dostajemy sześciu różnorodnych bohaterów wraz z ich pełnymi detali figurkami które prezentują się bardzo ładnie. Wraz z figurkami zombie w pudełku znajduje się ponad 70 modeli.


Wszystkie figurki zostały dobrze zabezpieczone w specjalnie ku temu przeznaczonych wypraskach dzięki czemu nawet po długiej podróży pozostały bezpiecznie na swoim miejscu.Na samym dnie pudełka znajdziemy dziewięć dwustronnych płytek terenu z którego przyjdzie nam układać plansze wedle wybranego scenariusza, bądź scenariusza który sami wymyślimy. Również i one zostały zabezpieczone aby nie latać swobodnie po dnie, a znajdować się w stabilnej, bezpiecznej pozycji. Znajdziemy tam również dwie wypraski na pozostałe żetony i elementy gry takie jak specjalne skarbce. Na te niestety nie ma już żadnego specjalnego miejsca, więc po wyjęciu z wyprasek to one mogą ulec najłatwiej ewentualnemu uszkodzeniu. 

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz