piątek, 10 czerwca 2016

Unboxing : Mistfall Valskyrr

Ostatnio publikowaliśmy unboxing gry Mistfall (dostępny >tutaj<), a dziś przedstawiamy niewielki dodatek do tej gry zatytułowany Valskyrr.

Czym jest Valskyrr? Jest to system kampanii pozwalający graczom Mistfall połączyć cztery zadania dostępne w podstawowej wersji gry w jedną kampanię. Każde ukończone Zadanie wzmacniać będzie zarówno bohaterów jak i ich wrogów, a sama kraina Valskyrr będzie stawać się miejscem coraz groźniejszym. Co znajdziemy jednak w pudełku?
Wewnątrz tego niewielkiego opakowania znajdujemy instrukcję zapoznającą nas z nowymi zasadami jakie wprowadza tryb kampanii. Znajdziemy tu również zestaw kart (nieco ponad 50) które po części są zupełnie nowe, a częściowo wprowadzają silniejsze wersje kart które znajdują się w podstawowej grze.
Poza wspomnianymi kartami ulepszonych (elitarnych) przeciwników i ostatecznych spotkań specjalnych, w nowej talii znajdują się karty Epickich Wyczynów które gracze będą mogli kupować podobnie do Zaawansowanych Wyczynów, z tą różnicą, że nową kartę można posiadać tylko jedną na bohatera.
Kolejną nowością są karty Ustawień, które będą na stale zmieniać zasady gry poprzez np. wprowadzanie silniejszych przeciwników czy zmniejszając Limit Dobierania. Kart tych jest 11 i gracze dobierają po jednej na każde Zadanie poza pierwszym.

Czy warto zatem posiadać taki dodatek biorąc pod uwagę, że w zasadzie nie ma tu wiele nowych elementów? 
Dla graczy którzy opanują już podstawowe zasady, na pewno urozmaicenie umożliwiające połączenie zadań w jedną kampanię będzie bardzo ciekawym wariantem. Możliwość przenoszenia części kart pomiędzy poszczególnymi Zadaniami pozwoli również na lepsze budowanie talii. Z drugiej strony dodatek utrudnia Mistfalla jeszcze bardziej, więc dla zupełnie nowych graczy może okazać się zbyt trudnym. Smuci również fakt, że przy dodaniu do podstawowej wersji gry zadania V oraz VI, nie umieszczono ich 'utrudnień' w Valskyrr.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz