czwartek, 8 października 2015

Unboxing : Mount Everest


Mount Everest autorstwa Adama Kałuży zostało wydane przez Wydawnictwo REBEL. W grze każdy z graczy wciela się w grupę doświadczonych przewodników mających na celu wprowadzić oraz bezpiecznie sprowadzić swych klientów na tytułową górę. Co znajdujemy jednak w pudełku?


 Po otwarciu pudełka naszym oczom ukazuje się ładna, duża instrukcja pod którą szybko odkrywamy... drugą instrukcję. Szybki rzut oka jednak wystarczy na rozpoznanie się , iż są to dwie wersje językowe tej samej książeczki.

Instrukcje napisane są w sposób przejrzysty z licznymi ilustracjami ułatwiającymi zrozumienie wszystkich zasad.
Planszą na której będziemy rywalizować o miano najlepszego przewodnika jest dwustronna ilustracja tytułowego ośmiotysięcznika o dwóch stopniach trudności. Plansza wykonana jest z dobrej, grubej tektury która nie ulegnie łatwemu uszkodzeniu. Poza szlakami jakimi przyjdzie nam zdobywać szczyt, możemy zaobserwować tor punktacji oraz maksymalna ilość grup jakie mogą znajdować się na konkretnych wysokościach.

W pudełku znajdują się również karty graczy które będziemy wykorzystywać do ruchu przewodników oraz do aklimatyzacji ich klientów.
Nie mogło zabraknąć także i tekturowych kart dla naszych przewodników oraz grup i sprzętu które im towarzyszą jak i drewnianych pionków reprezentujących ich na planszy.Do dyspozycji posiadamy również tekturowe żetony przedstawiające obozy, butle z tlenem ułatwiające aklimatyzację czy właśnie naszych klientów których bezpieczna podróż jest celem naszej gry.Warto również wspomnieć iż na niemal wszystkie elementy otrzymujemy woreczki strunowe ułatwiające zarządzanie elementami jak i powodujące iż nie latają one luźno po pudełku, co niestety jest rzadkością wśród wielu tytułów.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz