środa, 25 maja 2016

Co ciekawego w maju na Kickstarterze... i nie tylko?

Kolejny miesiąc zbliża się ku końcowi, czas zatem przejrzeć najciekawsze akcje mające miejsce na Kickstarterze. Znaczna część z nich niestety zbliża się już ku końcowi dlatego tym bardziej zachęcam do zapoznania się z nimi.

Pierwszą grą o której dziś wspomnę będzie ta która kończy się najwcześniej. Już za około 30 godzin zakończy się akcja wspierająca dodatek do Mistfalla - gry która ostatnio ukazała się w polskiej wersji językowej.


Tytuł może być traktowany zarówno jako zupełnie osobna gra, lub jako dodatek do podstawowego Mistfalla wzbogacając tego o dodatkowe elementy ( w tym dodatkowych bohaterów, potworów i sporą ilość kart)

Rozgrywka wygląda identycznie do podstawowej wersji gry. Dla osób które posiadają już podstawowego Mistfalla przede wszystkim cenne będą nowe zadania, obszary i elementy pozwalające na jeszcze większe zróżnicowanie poszczególnych podejść do tytułu.


Koszt gry z wysyłką wynosi około 55$ i warto wspomnieć dla posiadaczy pierwszego wydania Mistfalla (z wersji KS) , że dodatek ten będzie posiadał w środku poprawione karty (prawdopodobnie z błędami które się wkradły podczas tej edycji) z podstawowej wersji gry.

Ja osobiście właśnie czekam na moją wersję polskiego Mistfalla i to po nim zdecyduję się na ewentualne wsparcie na wspieram.to. 

Z akcją można zapoznać się >tutaj< .
Zapewne wiele osób doskonale wie o toczącej się (a raczej również powoli kończącej) akcji gry This War Of Mine. Planszowa adaptacja gry komputerowej cieszy się bardzo dużą popularnością (ponad 5000 wspierających). 

Tytuł przenosi nas na tereny objęte działaniami wojennymi, jednak w przeciwieństwie do większości opowieści, gier czy filmów opierających się na tej tematyce tym razem nie przyjdzie nam być żadnym żołnierzem, najemnikiem czy kimś innym kto doskonale odnajduje się z bronią w dłoni, a wręcz przeciwnie, będziemy kierować losem cywili starających się przetrwać kolejny dzień.

Do końca akcji na Kickstarterze pozostał jeszcze niecały tydzień, a tytuł z każdą chwilą zdobywa nowe dodatkowe elementy odblokowywane dzięki kolejnym osobom wspierającym projekt. 

Kooperacyjna gra będzie stawiać nas często przed trudnymi decyzjami które mogą mieć znaczące znaczenie na dalszą rozgrywkę i wydarzenia jakie będą miały miejsce. Ważnym i ciekawym elementem który będzie w tym pomagać jest system zapisu pozwalający przenosić osiągnięcia pomiędzy rozgrywkami.

Gra mi osobiście (przynajmniej ze wstępnych recenzji) idealnie przypadła do gustu. Jedyne co nie do końca przypadło mi do gustu podczas tej akcji to fakt, że niemal do końca nie będzie wiadomo czy pojawi się polska wersja językowa co sprawia że z nadzieją będę czekał na ewentualną akcję na polskiej platformie.

Wsparcie gry na Kickstarterze wraz z przesyłką wyniesie nieco ponad 300 zł - cenie która za takie pudło i taką ilość dodatków jest bardzo okazyjną... szkoda tylko że ten język...

Z akcją można zapoznać się >tutaj<Jak widać po powyższych przykładach Polacy mają niemały wpływ na 'renesans planszówek', a ich tytuły trafiają do szerokiego grona odbiorców zarówno u nas jak i za granicą.

Nowe tytuły powstają jednak również i na naszych platformach jak wspieram.to czy polakpotrafi.pl. 


Jedną z gier aktualnie fundowanych są Lamokrady, karciana gra dla dwóch do sześciu osób w której uczestnicy zaganiają stadka lam, alpak i gwanako zdobywając za to dodatkowe punkty.

Podczas rozgrywki jednak nie tylko jednak dbamy o nasze własne hodowle tych zwierząt, ale podsyłamy również złośliwe kaczki naszym rywalom przez co ci tracą część swoich punktów.
Przy pomocy specjalnych kart tytułowych Lamokradów jesteśmy w stanie podkradać sobie na wzajem hodowlane zwierzęta aby pomóc naszemu szczęściu podczas dobierania kart. 
Jeśli szukacie lekkiej, imprezowej karcianki posiadającej zarówno masę humoru, dawkę negatywnej interakcji i bardzo ładne grafiki, warto zapoznać się z projektem >pod tym adresem< .


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz