czwartek, 12 maja 2016

Unboxing : Roll for the Galaxy

Roll for the Galaxy jest tytułem znanym już wielu graczom, szczególnie na zachodzie jako anglojęzyczna wersja została wydana jakiś czas temu. Dzięki wydawnictwu Games Factory Publishing możemy jednak cieszyć się rodzimą wersją tego tytułu. Zobaczmy co znajdziemy w pudełku z grą.
Po otwarciu naszym oczom od razu ukazują się kubeczki w których będziemy przechowywać elementy odróżniające ten Roll for the Galaxy od jego karcianej wersji. Widzimy również instrukcję która przedstawi nam wszystkie potrzebne informacje abyśmy mogli rozpocząć rozgrywkę.

Instrukcja jest dosyć krótka, jednak bardzo dobrze przedstawia wszystkie mechaniki z jakimi przyjdzie nam się spotkać w 'Rollu'. Na pochwałę zasługuje dział na końcu który podkreśla najczęściej popełniane błędy oraz odpowiada na najczęstsze pytania dzięki czemu rozwiewa wiele niejasności które czasami (szczególnie gdy bardzo nam się spieszy do pierwszej rozgrywki) mogą powstać podczas przeglądania instrukcji.Po wyjęciu zeszyciku standardowo do większości tytułów wita nas stos wyprasek zawierających wszelakie płytki wykorzystywane do gry. W wypadku Rolla mamy ich całkiem sporo. Podwójne płytki startowe, początkowe planety oraz dwustronne kafelki z technologiami i nowymi planetami niestety po wyjęciu z wyprasek dosyć luźno będą latać nam po pudełku. W standardowym wydaniu tytułu na te ostatnie otrzymujemy płócienny worek jednak pozostałe elementy niestety nie doczekały się choćby woreczków strunowych.Po wyjęciu woreczka w końcu dostajemy w swoje ręce worek z kośćmi.  Różnobarwne kosteczki przyciągają wzrok na dłużej jednak po bardziej wnikliwej obserwacji czasami przyjdzie nam zauważyć iż niektóre grafiki są przesunięte na ściankach w bok... nie psuje to jednak w żaden sposób przyjemności z Rolla jako kosteczki są drobne i zazwyczaj mamy ich sporo przez co nie zwracamy aż tak dużej uwagi na każdą z nich z osobna.


W wypraskach znajdujemy również żetony służące do zaznaczania ilości zdobytych dodatkowych punktów zwycięstwa.
Niestety także w tym wypadku zabrakło mi elementu który pozwalałby przechowywać owe kosteczki i żetony w jakimś ładzie aby nie latały po całym pudełku.Wśród licznych płytek ze wspomnianymi wcześniej planetami i technologiami, znajdziemy również pięć płytek służących do wskazywania które akcje będą miały miejsce podczas danej tury.


Dla każdego z graczy (a więc 5 zestawów) przygotowano po trzy plansze - Pasek Wyboru Akcji, Planszę Gracza oraz specjalną zasłonkę zawierającą krótki opis przebiegu rundy oraz streszcza działanie każdej z dostępnych akcji. Do jakości wykonania tych nie mam najmniejszych zastrzeżeń, jednak warto zwrócić uwagę, iż podczas akcji na wspieram.to odblokowano te elementy wykonane z nieco grubszej tektury.
Podczas tej akcji odblokowano również dwa woreczki które pozwalają bardziej zorganizować miejsce w pudełku i zapanować nad małym chaosem który może powstać po wymieszaniu kości, żetonów punktów oraz zestawów
początkowych.Brak komentarzy:

Prześlij komentarz