czwartek, 5 listopada 2015

Unboxing : Pandemic Legacy


Pandemic Legacy jest grą autorstwa Matta Leacock'a oraz Roba Daviau. W Polsce za dystrybucję tej gry odpowiada wydawnictwo Lacerta. 
 W Legacy podobnie jak i w innych grach Pandemic światu zagrażają cztery choroby którym czoła stawić muszą gracze. Co jednak zastaniemy w tym pudle oraz czym wyróżnia się ta wersja od standardowego Pandemica?Główną różnicą pomiędzy tradycyjnym Pandemikiem, a wersją Legacy jest kampania składająca się z 12-24 rozgrywek (zależnie od tego czy gracze wygrywają czy przegrywają daną sesję). Bardzo ciekawym rozwiązaniem wydaje się być przenoszenie efektów jednej rozgrywki na wszystkie kolejne przez co po 12 "miesiącach" każdy egzemplarz gry będzie unikalny.


Otwierając pudełko poznajemy tylko część zawartości jaką będzie nam dane dysponować co dodatkowo pozwala wczuć się w nieprzewidywalną rozgrywkę, jako nie możemy w żaden sposób dowiedzieć się co też wydarzy się w kolejnych miesiącach. Na samym wierzchu znajdujemy 5 teczek z tajnymi wiadomościami którymi są między innymi ukryte części instrukcji oraz wiele, wiele innych rzeczy o których gracze dowiedzą się bądź też nie w trakcie ich walki z chorobami.Jako kolejna naszym oczom ukazuje się dobrze przygotowana instrukcja, w której jednak brak kilku pozycji które czekają na przyklejenie ukrytych w kopertach zasad.

 Znajdujemy również naklejki do wydarzeń związanych z kampanią Legacy jak i samą planszę na której przyjdzie nam walczyć z chorobami.


  W przeciwieństwie do tradycyjnego Pandemica, gracze posiadają do wyboru pięć różnych postaci (które podczas kampanii mogą zginąć, a gracz wówczas na czas trwania danego miesiąca wciela się w zwykłego mieszkańca pomagającego zespołowi badawczemu). Ilość graczy którzy mogą brać jednoczesny udział w rozgrywce również został zmniejszony do czterech.


Co jeszcze znajdziemy w pudełku?


  • 6 Stacji badawczych, 4 Pionki, 96 znaczników chorób, znacznik poziomu zachorowań, znacznik rozprzestrzeniania chorób, znacznik przypomnienia oraz 4 znaczniki lekarstw zapakowane w woreczki strunowe
  • 48 kart infekcji

  • 48 kart miast wchodzących w skład talii gry

  • 5 kart epidemii wchodzących w skład talii gry

  • 8 kart zdarzeń wchodzących w skład talii gry

  • 4 karty pomocnicze

  • Jedne z najwazniejszych w Legacy : 62 karty Legacy od których będzie zależał unikalny wygląd każdego miesiąca


  • 8 skrytek... tajemniczych skrytek, które będziemy otwierać wedle instrukcji / wydarzeń  
 Ważną informacją jaka nie jest nigdzie otwarcie przekazana jest fakt, że jeśli w wypadku śmierci postaci nie porwiemy jej karty, Legacy będziemy mogli po rozegraniu kampanii używać niemal jak zwykłego Pandemica. W instrukcji autorzy polecili aby osoby niezaznajomione z samym Pandemikiem, rozpoczęły od kilku rozgrywek nie wykorzystujących dodatkowych elementów, unikalnych tylko dla Legacy.

Brak komentarzy:

Publikowanie komentarza