wtorek, 27 września 2016

Co ciekawego na Kickstarterze : wrzesień

Wrzesień szybko minął i zbliża się jego koniec, dlatego jak to co miesiąc zapraszam na szybki przegląd kilku tytułów które tym razem zwróciły moją uwagę. Pierwszym tytułem (pewnie dlatego, że znajdował się już bardzo wysoko na liście gier) jaki rzucił mi się w oczy jest karciana wersja Heroes of Normandie, gry która swoją polską premierę miała w kwietniu tego roku.

Heroes of Normandie : The Tactical Card Game to tytuł przeznaczony dla dwóch graczy. Do dyspozycji uczestników rozgrywki przeznaczono cztery typy kart : Kwatery dowodzenia (Headquarters),  Jednostki (Units) , Wydarzenia (Events) oraz Bohaterów (Heroes). 

Sama rozgrywka stawia nacisk na przygodowy charakter scenariuszy z którymi (a konkretniej jednym) można zapoznać się przed zdecydowaniem do wsparcia tytułu dzięki wersji PnP udostępnionej na stronie projektu.

Do gry przewidziano już dodatek D-Day zawierający nowe plansze i karty inspirowane lądowaniami na plażach Normandii pod kryptonimem Utah oraz Omaha.

Wsparcie tytułu wraz z przesyłką wiąże się z wydaniem 43Euro czyli około 180zł.
Z projektem można zapoznać się pod >tym< adresem.
Battalia for 6 players, a pile of adventurous elements, new characters, dynamic team-play with shorter downtime, endless replayability!


Drugim tytułem o którym na pewno warto wspomnieć jest dodatek do strategicznej gry Battalia : The Creation.


Battalia : The Stormgates pozwala przede wszystkim udział w rozgrywce piątemu i szóstemu graczowi, tryb gry drużynowej karty pozwalające rozwijać miasta do wyższych poziomów czy portale pozwalające na szybką podróż dla bohaterów.

Dodatek jest całkowicie niezależny językowo, a instrukcje z nowymi zasadami zostały już udostępnione w wielu językach (w tym oczywiście po polsku). Warto zwrócić również uwagę na liczne odblokowane już dodatkowe elementy i długą listę kolejnych które czekają na to by zostać odblokowanymi. 

Zakupienie tytułu wiąże się z kosztami (wraz z przesyłką) około 50-55$ czyli w okolicach 200zł.
Z akcją można zapoznać się pod >tym< adresem.
Ostatnim tytułem który rzucił mi się tym razem w oczy jest Endangered Orphans of Condyle Cove. Tytuł przeznaczony dla dwóch do czterech graczy starających się aby sierota którą 'opiekują' się nie trafiła w ręce Boogymana. 


Podczas rozgrywki gracze będą odwiedzać nowe lokacje które będą dawały im pewne korzyści. Im jednak dana korzyść będzie 'lepsza' tym bardziej ryzykownym dla gracza będzie pozostawać na danym polu. 

W momencie gdy graczom skończą się karty "Opcji" (czy Wyborów) ich sierotę porywa Boogyman, a on przegrywa. Tak samo może wydarzyć się jeśli zostanie odkryta karta przedstawiająca wspomnianego potwora, a nie raz gracz będzie zmuszony odwiedzić Kiddie Corner gdzie właśnie spotka karty desperacji (Acts of Desperation).

Wsparcie podstawowego zestawu wiąże się z wydatkiem 25$ + kosztami wysyłki (póki co niestety nie podanymi).
Z akcją można zapoznać się dużo lepiej pod >tym< adresem.3


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz