sobota, 9 stycznia 2016

Alternatywne opakowanie do Zombicide

Gdy kolekcje gier robią się co raz większe, a miejsca na nie nie przybywa wiele osób staje przed dylematem : Sprzedać mniej używane tytuły czy może pomyśleć jak pomniejszyć ilość pudeł w jakich się znajdują? A co jeśli nie chcemy pozbyć się żadnego z tytułów, a gry po prostu nie da się zmieścić w jednym pudełku? Wtedy trzeba stworzyć je samemu (i nie koniecznie bywa ono mniejsze... )

Moja mała kolekcja Zombicide składała się już z kilku sporych rozmiarów pudeł : Zombicide Season 1, Zombicide Season 3, Zombicide : Angry Neighbours, Kickstarterowe dodatki oraz Psy-towarzysze potrafiły razem zajmować niemały stosik pudeł. Z racji wielkiej kolekcji figurek jak i sporych kaflach planszy nie dało się zminimalizować ich liczby.
Postanowiłem w tym celu wykorzystać (również sporych gabarytów jednak jedną) skrzynkę na narzędzia. Oczywiście wsadzenie wszystkich elementów do zwykłej skrzyneczki byłoby dosyć słabym rozwiązaniem dlatego postanowiłem nieco ją "udekorować". Oczywistą inspiracją w tym wypadku była apteczka.
Górną część 'toolboxa' składająca się z dwóch wysuwanych mniejszych organizerów z racji dobrej wielkości przegródek wykorzystałem na wszystkie karty do gry oraz żetony i mniejsze elementy jak samochody czy namioty.

Tuż po otwarciu 'apteczki' znajdujemy posegregowane wedle rodzaju figurki wszystkich zombie oraz bohaterów i ich wersji zombiżerców (niestety na chwilę obecną nie są one pomalowane z racji małej ilości wolnego czasu jak i ... sporej ilości ich samych).

Dolna część toolboxa idealnie nadaje się do przechowywania wszystkich płytek planszy jak i instrukcji które z racji swoich rozmiarów nie latają luźno po pudełku i nie wymagały żadnego dodatkowego zabezpieczania.

Do stworzenia wszystkiego poza samą skrzynką wystarczyło kilka puszek spray'u, farbki do stworzenia odcisku dłoni i napisu (który z prawej wyszedł nieco koślawo ale niestety nie dało się już wprowadzać zmian). Naklejki które udało mi się dokleić również były ogólnodostępnymi w sklepach, a sama praca była przyjemna i szybka. A czy wy tworzycie jakieś swoje alternatywne pojemniki na gry?

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz