piątek, 8 stycznia 2016

Unboxing : Stinky Business Clean Money

Stinky Business jest rodzimą grą której autorem jest Piotr Jesionek zaś za wydanie odpowiada wydawnictwo G3. Podczas rozgrywki gracze próbują zbić jak największy majątek na przetwarzaniu odpadów. Co jednak znajdziemy w pudełku?


Po otwarciu pudełka naszym oczom ukazuje się instrukcja, a dokładniej trzy jej sztuki w różnych językach (angielskim, niemieckim i oczywiście polskim).  Liczą one po osiem stron i w bardzo przejrzysty oraz zrozumiały sposób przedstawiają nam zasady wedle jakich będziemy grać ważniejsze z nich prezentując na konkretnych przykładach.

Pod instrukcjami w pudełku znajduje się wypraska z żetonami wykorzystywanymi podczas gry służącymi do określenia wybudowanych przetwórni oraz ich rentowność.
Nie mogło zabraknąć i planszy, która pozwala rozlokować nasze sortownie i inne inwestycje. Służy również do tworzenia stosów śmieci które będziemy poddawać sortowaniu i spalaniu. Jest ona nieco zbyt wielka jak na ilość wykorzystanego miejsca szczególnie, że najważniejsza część rozgrywki będzie odgrywać się na planszach przetwórni każdego z graczy.Plansze przetwórni stanowią trzon rozgrywki. To na nich będziemy umieszczać zebrane śmieci o ile wcześniej zainwestujemy i je uruchomimy.
W środku znajdziemy również znaczniki dla każdego z graczy które będziemy wykorzystywać jako sortownie i spalarnie na planszy. Do wyboru mamy pięć kolorów, niestety kolory te zależne są od ilości graczy biorących udział w rozgrywce (do dyspozycji mamy 12 znaczników czerwonych i niebieskich, pozostałe występują w mniejszych ilościach). 


Kolejnym ważnym elementem który znajdziemy są karty śmieci które będą decydowały o naszych zarobkach i ewentualnej wygranej oraz banknoty które będą informować o owym bogactwie.

Wszystkie elementy mieszczą się bez problemu w pudełku. Wypraska o środkowym wgłębieniu jest standardowym wyposażeniem większości gier niestety w tym wypadku brakowało mi jednego dodatkowego woreczka strunowego który pomógłby w utrzymaniu porządku z wyjętymi żetonami.


Grę do unboxingu oraz recenzji udostępnił sklep Plan-sza
http://plan-sza.pl/
Brak komentarzy:

Prześlij komentarz